Schmiddem Design - Steinberg Armaturen Slovensko 


Schmiddem Design

Schmiddem Design: Funkčnosť spojená s emóciami

designer

I v oboch nových sériách 200 a 210 pre spoločnosť Steinberg je poznať filozofiu Jochena Schmiddema: nové produkty majú byť vždy užitočnejšie ako ich predchodca, nikdy nesmú potrebovať vysvetlenie a vždy musia byť emocionálnym zážitkom.
Schmiddem Design: Táto filozofia tvorí základ prác Jochena Schmiddema. Realizuje a žije v rovnomennom dizajnovom štúdiu v Berlíne. S pohľadom zameraným vždy dopredu nepozná jeho design nové generácie žiadne stereotypné vzory myslenia a platí i medzinárodne za určujúcu budúcnosť. Schmiddem vdychuje produktom svoju osobnosť.

Séria 200 a 210: Základný princíp utvárania za týmito dvoma radami produktov možno vysvetliť jednoducho, hovorí Jochen Schmiddem. "Neúčastníme sa trendov – vytvárame ich. Presvedčujeme o zmyselnosti a nie o spektakulárnych vykĺbeniach formy. Produkty hovoria samy za seba."

Séria 200 a 210: Dva svety, ktoré majú i tak veľa spoločného. Jeden interpretuje pôsobivo ducha budúcich rokov. Rovné povrchy na prednej a zadnej strane kontrastujú s guľatými spodnými kontúrami. Oboje dohromady budí záujem o haptické "zachytenie" produktov.

Druhá séria 210: Dosiahla svojej jasnosti absolútnou redukciou na to najpodstatnejšie. Valec ako najdôležitejší vytváraní prvok, v kombinácií s ním hranaté tvary na výbehu, jednotková zmiešavacia batéria, prípadne joystick. Spoločný ciel: vytvárať produkty, ktoré komunikujú s užívateľom a v kombinácií materiálu, designu a funkčnosti sa stávajú zážitkom.


ocenenie iF product design award:
Cena iF product design award patrí k celosvetovo najrenomovanejším a najstarším súťažiam v designu.


Prejdite na oficiálnu stránku Steinberg GmbH nemecky, Steinberg GmbH anglicky

Prevádzkované spoločnosťou MALAXA s.r.o.